Teklif al, tasarruf yap

İklimimiz değişiyor ve giderek düzensizleşiyor bu yapınıza zarar veriyor. Yağmur yağdığında ve ya suya maruz kaldığında evinizin çatısı da olumsuz etkilenir. Bu nedenle oluğunuzun düzgün bir şekilde temizlenmesi son derece önemlidir. Kir, yaprak ve kuş yuvaları içeren bir oluk tıkanır ve sızıntı yapar. Bu nedenle oluğunuzun düzenli olarak temizlenmesi önemlidir. Olukunuzu temizlemek için merdiveni kendiniz tırmanmak istemiyorsanız, bu işi sizin için yapmak için birini işe almak akıllıca olacaktır. Sizin için bir oluk temizlemenin maliyetlerine baktık.

Yağmur oluğunun temizlenmesi 

Yağmur oluğunu temizlemek, sadece herkesin yapamayacağı bir iştir. Her şeyden önce, bir merdiveni iyi bir yüksekliğe tırmanmanız gerekir. Daha sonra kiri oluktan temizlemek için araçlara ihtiyacınız vardır. Oluğunuza gereksiz baskı uygulamadığınızdan emin olmalısınız. Sonuçta, evinize ve oluğunuza zarar vermek istemezsiniz. Sonra da tahliye borusunu kontrol etmeniz gerekecektir. Olukta, tahliye borusuna düşen bir yaprak varsa, bir tahliye borusu kolayca tıkanabilir. Tahliye borusunu temizlemek ve engelleri kaldırmak da hassas bir iştir. Yağmur borusunun duvardan gevşemesini istemezsiniz, çünkü üzerine çok fazla kuvvet uygularsınız.

Oluklarınızı düzenli olarak temizleyin

Oluğunuzun birkaç yılda bir temizlenmesini seçebilirsiniz. Sonuç, oluğunuzda kir birikecek ve oluğunuzda kokuşacak ve tıkanıklıklara neden olacak tanımlanamayan siyah-yeşil bir bulamaç olacaktır. Bu nedenle oluğunuzun düzenli olarak temizlenmesi daha iyi bir fikirdir. Bunu, oluğunuzu temizlemek için yılda bir veya iki kez gelen uzman bir şirket tarafından kolayca yapabilirsiniz. Bu hizmeti bir abonelik şeklinde satın alabilirsiniz.

Oluk temizliği ne kadar tutar

Hangi ürünü veya hizmeti satın alıyorsunuz Ürün veya hizmet ne içerir? Standart fiyat nasıl hesaplanır Ek maliyetler var mı Ürün veya hizmet başına fiyat nedir
Cilt payı abonelik temelinde temizlenmelidir 12 metrelik çatı oluğunun temizlenmesi 12 metreye kadar bir oluk için tek oran metre başına 4.25 ek ücret alınır Standart servis için 150 ₺ artı daha uzun bir oluk için ek maliyetler
Kuş artıkları koy Bölme döşemek, böylece her türlü kuş çatı malzemenizin altına yuva yapamaz Oluklarınız aynı anda temizlenirse metre başına 10 avro Evet, oluk temizleyicinin olukunuzu temizlemeden sadece kuş hurdası için gelmesine izin verirseniz, doğrusal metre başına daha fazla 12 metre uzunluğunda bir oluk varsa ve aynı zamanda oluk temizlenirse, kuş hurdası için 250 ₺.

 

  • Yüksek merdivene tırmanırken sorun yaşamıyorsanız  Biraz kullanışlıysanız ve oluğunuzu temizlemek için yüksek bir merdiveni tırmanırken sorun yaşamıyorsanız, işçilikten tasarruf edebilir ve oluğunuzu kendiniz temizleyebilirsiniz.
  • Bir yağmur oluğunu temizleme işini dış kaynak kullanmayı tercih edebilirsiniz Oluklarınızı temizlemek için bir merdivene gitmeyi tercih etmiyorsanız, bu işi uzman bir şirkete dış kaynak sağlamak akıllıca olacaktır. Oluğunuz çok dikkatli bir şekilde temizlenecektir.

Bir yağmur oluğunu temizlemenin fiyat etiketi nasıl oluşur?

Yaptığınız seçimlere göre oluğunuzu temizlemek için ne kadar ödeyeceğinize siz karar verirsiniz. Sizin için seçenekleri listeledik.

  • Yağmur oluğunuza ne kadar iyi ulaşabilirsiniz? Oldukça uzun bir eviniz veya inşaat nedeniyle çatı oluğuna ulaşılması zor olan bir eviniz varsa, oluk temizleme şirketi, örneğin bir iskele boyunca götürmek veya çatı oluğunuzu bir çatı penceresinden temizlemek zorunda kalacaktır. Bu çalışma ek maliyetler gerektirir. Bu ek maliyetlerin ne kadar olduğu duruma bağlıdır.
  • Oluk ne kadar sürer? 12 metreye kadar bir oluğunuz varsa, bir oluğun normal uzunluğu, sabit bir fiyat için temizlenir. Oluk temizleme şirketi 12 metreye kadar tüm oluklar için bir ücret talep edecektir. Oluğunuz bu metreyi aşarsa, oluğu temizlemek için daha fazla harcamanız gerekecektir. Metre başına maliyet daha fazla 4.25 olacaktır.
  •  Kuşlar Kuşlar genellikle yuvalarını çatılarının altına inşa ettiklerinde, bunun evinizin kalitesi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Kuşlar sadece bir yuva yapmak için çatı örtünüzün altındaki yalıtım malzemesini çalmakla kalmaz, aynı zamanda oluğunuzda kirlere neden olurlar. Kuş yuvalarının neden olduğu rahatsızlıktan kurtulmak istiyorsanız, kuş artıkları takabilirsiniz. Temizlik şirketi zaten olukta merdivende ise, bu size metre başına 60 ₺ mal olacak. Ayrı olarak, oluklarınızı temizlemeden yapmak istiyorsanız, bu iş için doğrusal metre başına 200 ₺ ödersiniz. Bu, standart maliyetlerde 50 ₺ artı ek maliyetlerde 20 ₺ içerir.

Pratik tasarruf ipuçları

  • Komşularınızla birlikte çalışın. Yağmur oluğunun temizlenmesi, muhtemelen kaçmayacağınız bir iştir. Bu nedenle, oluklarınızın çağrı üzerine veya abonelik temelinde birlikte temizlenmesi en iyisidir. Sonuçta, oluk temizleyici o zaman merdiveni sadece bir kez tedarik etmelidir ve daha verimli çalışabilir.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteyin

Tırnaklarınızı isteyerek oluğunuzun temizlenmesini en hızlı şekilde kaydedebilirsiniz. Aşağıdaki düğmeye tek bir tıklamayla bunu kolayca yapabilirsiniz. Daha sonra, boş zamanlarınızda karşılaştırabileceğiniz bir yükümlülük olmaksızın birkaç teklif alacaksınız. Teklifleri karşılaştırmak size yüzde 30’a kadar avantaj sağlar.

Laatste nieuws