Panjur Kapılar ve Fiyatları

Panjur kapıları tercih etmenin birçok iyi nedeni vardır. Başlangıçta, bakımı kolaydır ve  20 yıla kadar oldukça uzun bir hizmet ömrüne sahiptirler. Panjur kapılar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve oluşabilecek maliyetler hakkında bir öngörüye sahip olmak istiyorsanız okumaya devam edin. Sizin için yararlı olacağını düşündüğümüz bilgileri listeledik.

Panjur kapıların maliyeti nedir?

maliyetPanjur kapılar alüminyumdan yapılır ve pencerelerde kullanılan panjurla tamamen aynı şekilde çalışır. Başka bir deyişle, bir rulo kapı dikey olarak kalkar ve bir dolaba sarılır. Ayrıca, bu kapıların çoğunda bir elektrik kontrolünün kullanılmasına karar verilir. Bir panjur kapılar genellikle göze çarpmayan bir boyuta sahiptir ve oldukça ağırdır, bu da manuel bir müdahale kesinlikle yapılamayacağı anlamına gelir. Bir panjur kapı takmayı seçerseniz, en azından aşağıdaki maliyetleri dikkate almalısınız:

faktör Silindir kapı başına fiyat (KDV dahil)
Panjur 710 ve 1.800 tl arasında
Hizmet 170 ve 510 tl arasında
Bakım 225 ve 250 tl arasında

Yukarıdaki maliyetler, toplamda 1,100 ila 2,650 tl arasında bir fiyat etiketi dikkate almanız gerektiğini açıkça göstermektedir.

Fiyat örnekleri

Yukarıdakilere dayanarak, dikkate almanız gereken maliyetler hakkında iyi bir fikir edinebilirsiniz, ancak biz bir adım daha ileri götürmek istiyoruz. Toplam maliyeti daha iyi görebilmeniz için üç farklı fiyat örneği yaptık:

  • Küçük boyutta alanlar:  En uygun fiyat örneği, 2 x 2,5 metrelik bir garaj düşünülerek ele alınabilir. Anahtarla kontrol masrafları dikkate alınmıştır, bu da yaklaşık 1.150 tl gibi bir fiyatla sonuçlanmaktadır.
  • Ortalama boyutta alanlar:  Uzaktan kumanda ile kurabileceğiniz ve çalıştırabileceğiniz 3 x 3 metrelik daha büyük bir garaj kapınız varsa, yaklaşık 1.500 tl gibi bir fiyat dikkate alınmalıdır.
  • Büyük boyutta alanlar:  Son olarak, operasyonun bir uzaktan kumanda ile yapıldığı 4 x 3 metrelik bir kulübe kapısı durumunda, yaklaşık 1.900 tl bir fiyat etiketi dikkate alınabilir. Kurulum ücreti elbette bu fiyata dahildir.

Panjur kapıların fiyatını etkileyen seçenekler

  • Seçim 1: panjur kapıların boyutu

Özellikle seçtiğiniz panjur kapının boyutları, dikkate almanız gereken fiyat etiketi üzerinde önemli  bir etkiye sahiptir. Çeşitli boyutlar için alınan ortalama fiyatlar hakkında bir fikir vermek için aşağıdaki tabloyu oluşturduk. Bu fiyatlara elektrikli kumanda maliyeti dahil değildir.

Boyut (genişlik x yükseklik, cm) Silindir kapı başına fiyat
(KDV dahil, ancak işlem hariç)
200 x 250 710 ve 1.200 tl arasında
300 x 300 900 ila 1.700 tl arasında
400 x 300 1.300 ve 1.850 tl arasında
  • Seçenek 2: işlem

Panjur kapıların büyük bir ağırlığa sahip olması nedeniyle, elektrik kontrolleri yapılması şiddetle tavsiye edilir. Bir anahtar veya uzaktan kumanda seçebilirsiniz. Arabanızı garaja park ederken, uzaktan kumandaya sahip olmak genellikle daha mantıklıdır. Bunlara sahip değilseniz, yağmur yağdığında bile her zaman arabadan çıkmalısınız! Başka bir olasılık, bir anahtarı uzaktan kumanda ile birleştirmektir. Bu işlemlerin ortalama maliyetlerini kısaca özetledik.

Elektrikle çalışma Silindir kapı başına ek ücret (KDV dahil)
Tüp motor 180 ve 420 tl arasında
döner anahtar 20 ila 25 tl arasında
Anahtar anahtarı 40 ila 50 tl arasında
Zamanlayıcı anahtarı 40 ila 50 tl arasında
Uzaktan kumanda Yaklaşık 100 tl
  • 3. Seçenek: Montaj

Panjur kapıyı monte etmeye gelen şirketler müşterilerine ölçüm hizmeti sunar. Bu servisi kullanarak, uygun boyutlarda bir panjur kapıya sahip olacağınızdan emin olabilirsiniz. Bir montajcı genellikle ölçüm için yaklaşık 70 tl tutarında bir ücret alır. Yükleyicinin montajı da yapmasını seçtiyseniz, genellikle anket hizmetini ücretlendirmemeyi seçer. Elektrik kontrolünün montajı da dahil olmak üzere komple bir panjur kapı için kurulum maliyetlerinin genellikle yaklaşık 225 ila 250 tl tutarında olduğunu hesaba katmalısınız.

  • Seçenek 4: Ekstra seçenekler

Panjur kapınızın kişisel tercihlerinize göre ayarlanmasını ister misiniz? Bu durumda aşağıdaki seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız:

Ürün Ortalama fiyat
(KDV dahil)
Bilgi
Rötuş kalemi 12,50 tl Size küçük hasarları maskeleme yeteneği sağlar.
Alt çubuk koruması 125 tl Hareket sırasında bir engel algılanırsa, otomatik olarak geri gider.
Acil durumda manuel çalıştırma 190 tl Bu durumda, elektrik için yedek olarak manuel bir kontrole sahip olursunuz.
Ev hareket sistemi 475 tl Akıllı telefon ve tablet ile de mümkün olan rulo kapının kablosuz kontrolü.

Tasarruf ipuçları:

kayıt etmekPanjur kapı taktırmaya karar verdiniz ancak bütçenizi çok mu zorluyor ?Sizin için bazı tasarruf ipuçlarını derledik.

  • Ulaşım gibi maliyetleri azaltma. Bölgenizden olmayan bir şirketle anlaşmayı  seçerseniz, ulaşım ücretlerinin alınabileceğini dikkate almalısınız. Bu nedenle, her zaman yakındaki bir şirketi hedeflemeyi seçmeniz önerilir.
  • Topu talep indirimi. Silindir kapıların montajı günümüzde çok popüler. Örneğin, siz ve aynı zamanda komşunuz bir panjur kapı takmak istiyorsanız, miktar indirimine güvenebilirsiniz. Bu indirim montajcı tarafından verilir, çünkü aynı yerde (az ya da çok) iki iş yapabilir. Sonuç olarak, onun için maliyetler daha düşüktür ve bunu da toplam maliyette azalmaya sebep olacaktır. Miktar indirimi, toplam maliyetlerin ortalama yüzde 10’u kadardır.
  • Ev eşyası sigortasından tasarruf. Son olarak, birçok insanın bilmediği şey, bir panjur kapısına yapılan bir yatırımın ev eşyası sigortanızın fiyatını düşürebileceğidir. Çünkü zorla girme şansı önemli ölçüde azaltacaktır. Sonuç olarak, sigortacı riski daha düşüktür, bu da daha ucuz bir sigorta primi ile sonuçlanır.

Teklif karşılaştırın, daha da tasarruf edin!

En fazla tasarrufu kaydetmek istiyorsanız, birden fazla teklif istemek ve karşılaştırmak en iyisidir. Bu şekilde% 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz. Neyse ki, web sitemiz aracılığıyla bir kerede yerel uzmanlardan en fazla 6 teklif isteyebilir ve karşılaştırabilirsiniz. Düğmeye tıklayın ve bilgilerinizi girin. Posta kutunuzda 6 adete kadar yükümlülük altında kalmadan teklif alın ve karşılaştırmaya başlayın.

 

 

Comments are closed.