Pencere Çerçevelerinin Boyanması ve Maliyeti

Pencere çerçevelerini boyatmak evin atmosferini değiştirebilir ve dekora uyum sağlar. Siz Pencerelerinizi boyatmak istiyorsanız ancak oluşacak maliyetlerden endişeleniyorsanız okumaya devam edin. Sizin için sadece işlemler değil, aynı zamanda tüm ortalama maliyetler ile net bir genel bakış yaptık. Bu şekilde ayırmanız gereken bütçe hakkında önceden bilgi sahibi olabilirsiniz!

Pencere boyama maliyeti

  
Pencere çerçeveleri boyama? Ressamları karşılaştırın

Pencere çerçevelerinin boyanmasının maliyeti nedir?

Öncelikle pencereleri boyamanın maliyetinin büyük ölçüde boyacı tarafından talep edilen saatlik ücrete bağlı olduğunu unutmayın. Elbette gereken toplam maliyeti etkileyen başka faktörler de vardır, ancak saatlik ücret her zaman en büyük bölümünü oluşturur.

Boya, malzeme ve KDV dahil boyama işlerini gerçekleştirmek için saatlik ücret Pencere çerçevelerini boyamanın ortalama maliyeti. (7 metrekareden 1 evin tüm dış çerçevelerine kadar)
Saatte 30 ila 45 tl arasında 450 ve 1.750 tl arasında

Yukarıdakiler, evinizdeki pencere çerçevelerini boyatırken az ya da çok dikkate almanız gereken maliyetler hakkında size iyi bir fikir vermektedir. Bununla birlikte, size daha da iyi bilgi sağlamak için üç spesifik fiyat örneği listeledik:

  • Bir odanın çerçevelerinin boyatılması:  Evinizde sadece bir odanın pencere çerçevelerini boyatmak istiyorsanız, yaklaşık 700 tl gibi bir fiyat etiketi dikkate almalısınız. Bu fiyata hem boya hem de işçilik dahildir.
  • Çerçevelerle beraber kapı çerçevesinin de boyatılması:  Birçok kişi evde yapılması gereken çeşitli boyama işlemlerini birleştirmeyi tercih eder. Bu durumda iyi bilinen bir örnek, örneğin 2 kapı ve karşılık gelen kapı direkleriyle birlikte 5 pencere çerçevesinin boyanmasıdır. Bu durumda, yaklaşık 800 tl gibi bir fiyat dikkate alınmalıdır. Yine, hem boya hem de işçilik dahil edilmiştir.
  • Evdeki tüm çerçevelerin boyatılması:  Tüm pencerelerin evinizin dışına boyanmasını ister misiniz? Bu durumda, boya ve kullanılan malzeme de dahil olmak üzere ortalama 1.250 tl gibi bir fiyat etiketi dikkate almalısınız.

Hangi seçenekler pencere çerçevelerinin boyanmasında toplam maliyeti etkiler?

Evinizdeki çerçeveleri boyamak için fiyat etiketinin ne kadar yüksek olduğu tamamen farklı seçeneklere bağlıdır. Sizin için en önemli seçenekleri listeledik:

  • Seçenek 1: Boyacı

Daha önce belirtildiği gibi, pencere çerçevelerinizi boyatmada toplam fiyat çok farklı şekilde olabilir. Esas olarak bunun temelini oluşturan ressamın talep edeceği saatlik ücrettir. Bir boyacıyla anlaşmak genellikle saatte 30 ila 45 tl arasında bir saatlik ücret gerektirir. Pencere çerçevelerini boyamada çok fazla ayrıntı yer aldığından, boyacı genellikle saat başına bir ücret talep eder. Çerçevelerin evin dışında da boyanması gerekiyorsa, özellikle iskelenin kiralanmasının fiyata dahil olup olmadığını dikkate almak her zaman önemlidir. Aksi takdirde, iki işlem de ayrı olarak ücretlendirilir.

  • Seçim 2: Boya

Ahşap çerçeveler boyanırken yüksek kaliteli boya gerektirdiklerini dikkate almalısınız. Ahşabı nemden korumak için buna özellikle ihtiyaçları vardır. Her durumda, ahşap çerçevelerin boyanması, önemli ölçüde daha uzun sürmelerini sağlar. Alüminyum ve plastik çerçeveler kullanıldığında boyama zorunlu değildir. Eğer yaparsanız, her zaman önce astar kullanın. Bu şekilde boyanın malzemeye iyi yapışması sağlanabilir. Aşağıdaki fiyatlara dayanarak,boyaya ne kadar harcayacağınıza dair iyi bir fikir elde edersiniz.

Boya türü KDV dahil, litre başına fiyat Litre başına metrekare sayısı uygun özellikler
astar boya 25 ila 45 tl arasında 7 ve 13 tl arasında alttan desteklemek
Leke 25 ila 60 tl arasında 9 ile 15 tl arasında Koruma katmanı
Kaplama boyası 25 ila 55 tl arasında 4 ile 15 tl arasında İç ve dış mekan kullanımı için boya.

Opak boya için geniş çapta değişen değer, boyanın hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilmesinden kaynaklanır. Bu tarz boyaları evin dışında kullanırsanız, çok daha fazla boyaya gerektirecektir.

  • Seçenek 3: Boyatma işlemlerinin birleştirilmesi

Sadece pencerelerinizin boyanmasını istemiyorsanız, aynı zamanda evinizde yeni bir boya katına ihtiyaç duyan başka şeyler de varsa, farklı boyama işlemlerini birleştirmek her zaman daha mantıklı olacaktır. Birkaç çalışmanın birlikte yapılmasıyla toplam maliyeti önemli ölçüde azaltmak mümkündür.

Yüzey Emek, boya, malzeme ve KDV dahil ortalama maliyet Bağlı olarak
Merdivenler 350 ve 750 tl arasında Sadece bir kez beyazlaştırılması veya zımparalanması, temizlenmesi ve boyanması.
taban direği 450 ve 950 tl arasında Sadece yan panellerin veya kenar çubuğunun veya tam çatı penceresinin yapılması gerekip gerekmediği, çerçeveler ve pencereler dahil.
Tavan 250 ve 1.500 tl arasında Tam mutfak (mutfak dolapları) dahil 30 ila 45 metrekare arasında değişen
Kapılar 300 ve 2.000 tl arasında 2 ila 40 kapı, kapı direkleri olsun veya olmasın.

Evinizin dış boyasının tamamen elden geçirilmesi gerekiyor mu? Böyle bir durumda, aşağıdaki hedef fiyatları (ortalama) dikkate almalısınız:

Evin tipi Kullanılan boyalar, malzeme maliyetleri ve KDV ile ücretlerin yanı sıra dış cephe boyası için ortalama maliyetler
Apartman 950 ve 1.050 tl arasında
Sıralı evler 1.400 ve 1.600 tl arasında
Köşe evi (veya 1 başlık altında 2) 2.900 ve 3.100 tl arasında
Müstakil ev Ortalama 6.000 tl’den başlayan fiyatlarla

Tasarruf ipuçları:

kayıt etmekPencere çerçevelerinizin ve belki de evinizin diğer bölümlerinin profesyonel bir boyacı tarafından boyanmasını tercih ediyorsanız aşağıdaki tasarruf ipuçlarını dikkate almanız yararınıza olacaktır. Bu şekilde, yapılacak boyanın fiyat etiketinin mümkün olduğunca sınırlı tutulmasını sağlayabilirsiniz.

  • Hazırlık çalışmalarını kendiniz yapın. Her şeyden önce, boyacınızın iş yükünü mümkün olduğunca azaltmanız oldukça önemlidir. Bu alanda, pencereleri kendiniz temizlemeyi ve zımparalamayı da deneyebilirsiniz. Ek olarak, herhangi bir düzensizliği onarmak, kenarları maskelemenin yanı sıra iyi bir fikirdir. Bu, boyacının işi gerçekleştirmesinin çok daha az zaman almasını ve toplam maliyetten işçilik ücretinin düşülmesini sağlar.
  • Boyatma işleminizi kışın yaptırın. Kasım ve Mart ayları arasında boyacıyı çağırmayı seçin. Sonuçta, pencerelerinizin boyanması, en azından don veya yağış olmadığında (pencerelerin dışarıdan da boyanması gerekiyorsa) kışın sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Bu boyama faaliyetlerini başarıyla tamamlamak için projeye kışın başlamak faturanızda cazip tasarruflar oluşturacağından emin olabilirsiniz!
  • Bakım aboneliğinin yapılması. Daha önce belirtildiği gibi, boyanın ahşap çerçevelerle her zaman mümkün olan en iyi durumda olmasını sağlamak önemlidir. 5, 10 veya 15 yıllık bir bakım aboneliği alarak, pencere çerçevelerinizin her 5 ila 8 yılda bir yeni bir boya tabakası almasını sağlarsınız. Bu şekilde, her zaman çerçevelerinizin iyi bir şekilde görünmesinin yanı sıra neme karşı optimum koruma sağladığına emin olabilirsiniz. Bir bakım aboneliği alarak, uzun vadede oluşabilecek maliyetlerden yaklaşık yüzde 20 yakın tasarruf edersiniz.

En büyük tasarruf: fiyatları karşılaştırın

Çeşitli boyacılardan birden fazla teklif alarak, karşılaştırmak akıllıca olacaktır. Neyse ki, tek seferde 6 yerel teklife kadar, talepte bulunmadan ve yükümlülük altına girmeden talepte bulunabilirsiniz. Aşağıdaki düğmeyi tıklayın, bilgilerinizi girin ve teklifleri posta kutunuza alın. Karşılaştırmaya başlayın ve maliyetlerden% 30’a kadar tasarruf edin!

Comments are closed.