Teklif al, tasarruf yap

Evinizde ve / veya bahçenizde tahta kurtlarından muzdarip misiniz? Tahta kurtları, gözlerini tahtaya diken bazı böceklerin larvalarıdır. Bu canlılar zaman içinde çoğalıp tahta mobilyalarınızı yiyerek çürütür, kullanılamaz hale getirir. Ayrıca bu canlılar sizin ve çocuklarınızın, evinizde yaşayan evcil hayvanlarınızın sağlığını da tehdit eder. Tahta kurtlarının istilası, ahşabı boya, balmumu veya leke ile kaplanarak önlenebilir. Bu sayfada sizin için tahta kurtlarının çoğalmasının nasıl önlenebileceğini ve bir istila durumunda yapılacak işlemleri derledik. Ayrıca işlemlerden önce ödeyeceğiniz toplam maliyet hakkında ortalama bir fikriniz olsun diye de genel ücretleri listeledik.

Tahta kurdu kontrol maliyetleri

  
İşinizin tam maliyeti nedir?

Tahta kurdunun tespit edilmesi

İlk olarak istilasına uğradığınız böceğin tahta kurdu olup olmadığına karar vermekte yarar vardır. Deliklerini kendiniz ayırt etmeniz muhtemelen zordur, ancak bu profesyoneller kısa bir muayene ile kolayca tespit edebilirler. Ne de olsa, deliklerin boyutundan ve şeklinden genellikle tahta kurdu türünü kesin olarak belirleyebilirler. Bu bulguya dayanarak, daha fazla bozulmayı ve yayılmayı önlemek için bir yöntem önerilecektir.

Tahta kurdu önlemek için önemli tedbirler

Oluşumundan önce tedbir almak, özellikle tahta kurdu söz konusu olduğunda her zaman daha karlı olacaktır. Ancak tahta kurdu zaten kendini gösterebildiyse, ahşap mobilyalarda önemli derecelerde hasara sebep olacaktır. İlk olarak, ahşabınızı iyi korumak her zaman ilk önceliğiniz olmalıdır. Bakımlı ahşap, tahta kurtlarına ve mantarlara karşı çok daha dayanıklıdır. Boya, vernik ve vernik veya leke gibi şeyler ahşabınızın korunmasına yardımcı olabilir. İkinci çok önemli bir ipucu, evinizde iyi bir havalandırma sağlamaktır. Özellikle tahta kurdu nemli ve küflü ahşabı sever. Evinizde iyi bir havalandırma sağlayarak bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz.

Tahta kurdu kontrolünün maliyeti nedir?

maliyetArtık tahta solucanını önlemek için ne yapabileceğinizi biliyorsunuz, ama ya beklenmedik bir şekilde onunla karşılaşırsanız? Bu durumda, ilk olarak bir profesyoneli aramak her zaman daha doğru olacaktır. Bu vasıflı kişi, öncelikle sorunun doğasını belirleyecek ve ardından derhal bir çözüm bulacaktır. Bir tahta kurdu istilasının temizlenmesinde ortalama maliyetinin ne kadar olduğu konusunda size bir fikir vermek için, bunları aşağıdaki tabloda listeledik:

Kontrol türü Ortalama tutar
Tahta kurdu ile mücadele Metrekare başına 4 ila 7 tl

Tahta kurdu söz konusu olduğunda, ona mümkün olan en kısa sürede ulaşmak ve temizletmek her durumda çok önemlidir. Tahta kurdu kontrol altına alınabilmesine rağmen, açılan delikler kendiliğinden eski haline dönmeyecektir. Bu tür deliklerin onarılması sadece zor değil, aynı zamanda oldukça pahalı olabilir. Tahta kurdu tespit edildiğinde mümkün olan en kısa sürede müdahale etmek bu nedenle bu sebeple çok önemlidir.

Tahta kurdu istilasının temizlenmesinde toplam maliyet nasıl oluşur ?

Tahta kurduyla mücadele için oluşan nihai maliyete daha detaylı baktığımızda, iki farklı bölüme bölündüğünü görebiliriz. İş gücü maliyetleri yüzde 70 ile açık ara en büyüğüdür. Kalan yüzde 30, kullanılan malzemenin maliyetini karşılamak için gereklidir.

Pek çok insan, ağaç kurduyla mücadele de dahil olmak üzere çeşitli faaliyetler için iş gücü açısından yüklenen yüksek maliyetlerden korkuyor. Yine de bunlar nispeten daha kolay tasarruf edilebilen maliyetlerdir. Farklı profesyonel taraflardan teklif talep etmeyi seçtiğinizde ve bunları karşılaştırmaya başladığınızda, her zaman makul tasarruflardan daha fazlasının gerçekleştirilebileceğini fark edebileceksiniz.

Tasarruf ipuçları

kayıt etmekTahta kurduyla savaşmak ilk bakışta pahalı olmayabilir, ancak muhtemelen ilk başta hesaba katmadığınız maliyetler de işlemler sırasında ortaya çıkacaktır. Bu maliyetlerin kontrol altında tutulmasını sağlamak için, aşağıdaki tasarruf ipuçlarını her zaman akılda tutmanız önerilir:

  • Miktar indiriminden yararlanın. Sokakta tahta kurdundan şikayetçi olan tek kişi siz değil misiniz? Bu durumda, tahta kurdu kontrolünü bir profesyonele ortaklaşa yaptırmak her zaman faydalı olacaktır. Bu şekilde mümkün olan en iyi tarifeden yararlanabileceğinizden emin olabilirsiniz. Bu durumda, fiyat düşürülür, çünkü diğer şeylerin yanı sıra, iki kez yerine yalnızca bir ulaşım ücreti gibi detay ücretler talep edilecektir. Bu avantajdan yararlanabilmek için sokağınızda hala bu sorunu olan insanlar olup olmadığını kontrol etmekte fayda vardır.
  • Evinizdeki ahşaba iyi bakın. Daha önce de belirtildiği gibi, önlem almak, oluştuktan sonra temizlenmesinen daha iyidir, bu aynı zamanda tahta kurtlarıyla mücadele için de geçerlidir. Özellikle ahşap mobilyalarınızı örneğin boya veya leke uygulayarak kapsamlı bir şekilde korumayı seçerek, tahta kurdu tarafından zarar görme riskini önemli ölçüde azaltmak mümkündür. Ek olarak, evinizin iyi havalandırılması, ağaç kurdu için yaşama koşulların çok daha az olmasını da sağlar. Bu, özellikle iyi yalıtılmış bir ev söz konusu olduğunda şiddetle tavsiye edilir.
  • Diğer haşere kontrolleri ile birleştirin. Sadece tahta kurtları değil, aynı zamanda evinizin içinde veya çevresinde mücadele etmek istediğiniz başka zararlı canlılar da mı buldunuz? Bu durumda, farklı haşere biçimlerini birleştirmek ve bunların hemen düzeltilmesini sağlamak her zaman iyi bir fikir olabilir. Bu şekilde de, tahta kurdu kontrolü için alınan maliyet fiyatından çok daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz.
  • Teklifleri karşılaştırın. Tahta kurtunun temizlenmesinde çeşitli şirketlerden birden çok teklif istemek her zaman doğru olacaktır. Sadece farklı taraflardan bir teklif isteyerek, tahta kurdu kontrolünün gerçekte ne kadar maliyetli olduğuna dair optimal bir fikir elde etmek mümkündür. Teklifleri karşılaştırarak, genellikle toplam maliyet fiyatının yüzde 30’una, hatta yüzde 40’ına varan tasarrufları gerçekleştirmek mümkündür. Ayrıca bu şekilde kendinize, isteklerinize ve bütçenize en uygun şirketi tespit edip, çalışmaya başlayabilirsiniz. Bunun her zaman bir bonus olduğunu söylemeye gerek yok!

karşılaştırmak

Laatste nieuws