Tente Maliyetleri

Kendi eviniz değerli bir mülktür. Bir ev sahibi olarak yaşadığınız yerin hem estetik olarak tatmin edici hem de konforlu olmasını istersiniz. Yenilemeye başladığınızda, genellikle işe girişten başlarsınız. Burası, sizin ve ziyaretçilerinizin evinize girdiği yerdir bu sebeple evin geri kalanı hakkında bir ön izlenim oluşturur. Girişin rahat olması ve eve ulaşabilmeniz son derece önemlidir çünkü yağmurlu bir günde içerinin batmamasını sağlar. Bu oldukça büyük bir sorundur. Tente takarak ıslanma probleminin üstesinden gelebilirsiniz. Sizin için aşağıda tente kurulum maliyetlerini ve işlemlerini inceledik.

Tente maliyetleri

  
Bahçıvana mı ihtiyacınız var? Önce karşılaştır

maliyetİhtiyaçlarınıza göre birçok nedenden dolayı bir tente satın alabilirsiniz. Bunları sizin için listeledik. Aşağıdaki verileri inceleyerek satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakabilirsiniz.

  • Yağmura karşı bir tente. Siz veya ziyaretçileriniz ön kapının önündeyseniz, kesinlikle ıslanmak istemezsiniz. Yağmurların da oldukça bol olduğu ülkemizde bu sık sık yaşanır. Kapı kilidini açarken yağmurdan korunmak için bir tente de takabilirsiniz. Yağmura karşı bir tente bu nedenle rahatınız için satın aldığınız bir şeydir..
  • Ekipmanı altına monte etmek için bir tente. Elbette evinizi örneğin aydınlatmalı bir hareket sensörü ile korumak isteyebilirsiniz. Eşikte kimin olduğunu görmek için kapınızın yanına bir güvenlik kamerası koymak isteyebilirsiniz. Bu durumlarda, ekipmanı içine veya altına monte etmeye uygun bir tente seçersiniz. Ekipman daha sonra kuru ve güvenli bir şekilde asılır.
  • Dekorasyon için bir tente. Bir tente satın almak için ne kadar pratik sebep olursa olsun; en yaygın sebebi estetik açıdan tatmin edici olmasıdır. Bu durumda, güzel süslemeler veya metal duvar dübelleri ile donatılmış bir tente arıyorsunuz. Böyle bir tente genellikle biraz daha büyüktür ve istediğiniz renge boyanır veya evinize uyan güzel bir tasarımdadır.

Tente türleri

Tenteler çeşitli şekil ve boyutlardadır. Bunları sizin için listeledik.

  • Alüminyum tente. Bu en ucuz tente türüdür. Üzerine plastik bir levhanın gerildiği alüminyum bir çerçeveden oluşur. Bu tente esas olarak pratik nedenlerle satın alınır. Üzerine veya içine hiçbir şeyin monte edilmesi gerekmiyorsa, bu en iyi seçimdir. Çok cazip bir fiyata alüminyum tente satın alıp, kendiniz monte edebilirsiniz.
  • Paslanmaz çelik kapı tentesi. Bu tür bir tente aynı zamanda öncelikle pratik amaçlar için tasarlanmıştır. Böyle bir tente, eviniz için ölçülü yapılabilir veya özel bir tasarıma sahip olabilir. Ancak bu gerekli değildir. Ayrıca kendi kendinize monte edebileceğiniz standart bir model satın almayı da tercih edebilirsiniz.
  • Ahşap kapı tentesi. Evinizi  güzelleştirmek istiyorsanız ahşap kapı tentesi tercih edin. Bu kapı tentelerinde genellikle onları yerinde tutan metal duvar ankrajları ve / veya askıları bulunur. Bu duvar ankrajlarının ve / veya askılarının esas olarak dekoratif bir işlevi vardır. Ahşap kapı tentesi genellikle ölçülere göre yapılır ve en iyisi tedarikçi veya bir profesyonel tarafından taktırmaktır.

Maliyetler

Tente kurdurmaya karar verdiğinizde yaklaşık olarak ne kadar ödeyeceğinize baktık. Şu bulgulara geldik:

Hangi tür tente satın almak istiyorsunuz Bu tür tentelerin özellikleri nelerdir Hesaplanan fiyat hangi birim başına Birim fiyatı nedir
Alüminyum tente Özellikle pratik bir tente

Ulaşılabilir

Kendinizi toplayın

Montaj hariç, nakliye ve KDV dahil parça başına 295 tl’den başlayan fiyatlarla
Paslanmaz çelik tente Özellikle pratik bir tente

Özel yapılabilir

Tasarım ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir

Montaj hariç, nakliye ve KDV dahil parça başına 190 ile 2.700 tl arası
Ahşap tente Hem pratik tente hem de dekorasyon için.

Daima kişiye özel

Tasarım her zaman isteklerinize uyarlanır

Monte edilir

Malzemenin altındaki ekipmanı kolayca işleyebilirsiniz

Parça başına nakliye ve KDV dahil montaj dahil 3 saat Tente için 475 ila 950 tl artı 3 saatlik kurulum için 150 tl

 

Toplam maliyet nasıl oluşur?

kayıt etmekYaptığınız seçimlere göre bir tente için ne kadar ödeyeceğinizi siz belirlersiniz. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

  • Seçenek 1: Dekorasyon için mi pratiklik için mi tente satın alıyorsunuz? Daha önce de bahsettiğimiz gibi birçok nedenden dolayı tente yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Dekorasyon için satın aldığınız tenteler, pratik nedenlerle satın aldığınız tentelere göre çok daha özeldir ve pahalıdır. Dekorasyon için bir tente genellikle evinizin rengine boyanır. Ek olarak, bu birkaç asma ile donatılmıştır. Pratik kullanım için satın aldığınız bir tentenin güzel olmasına gerek yoktur. Daha güzel bir model için hemen daha fazla ödersiniz.
  • Seçenek 2: Ek seçenekler. Bir tente satın alırken aynı zamanda içine aydınlatma yerleştirmek veya bir güvenlik sistemi kurdurmak mı istiyorsunuz? Bunu üretici firmaya yaptırabilirsiniz, böylece tamamı bağlanabilir ve hemen tam donanımlı bir tenteye sahip olursunuz. Bu durumda aydınlatma ve kamera için ek ücret ödersiniz.
  • Seçenek 3: Kendiniz yapın veya bir profesyonelden yardım alın. Bir tente satın aldıysanız, talimatlara uyduğunuz sürece çoğu durumda kendiniz kurabilirsiniz. Ancak buna n gereken vakti bulamayabilirsiniz.. Bu durumda profesyonellere çalışmakta fayda vardır. Daha sonra montaj ekibine veya bir tamirciye daha fazla ödeme yaparsınız. Bir çalışan geldiğinde, çalışma saati başına yaklaşık 50 tl’lik ek bir maliyeti hesaba katın.

Tasarruf ipuçları

  • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Bir tente satın almaktan ve kurulumundan tasarruf etmenin en hızlı yolu, faklı üreticilerden ve profesyonellerden teklif talep etmektir. Aşağıdaki butona tek bir tıklama ile bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Avantajınız için kullanabileceğiniz birkaç teklifi anında alacaksınız. Bu şekilde kârınızı yüzde 30’a kadar çıkartabilirsiniz.

Comments are closed.