Teklif al, tasarruf yap

Evinizin tüketimini kolayca izlemeyi mümkün kılan yeni bir termostat takmak ister misiniz? Ancak, hangi termostatı tercih ettiğinizi veya bu alanda hangi maliyetleri dikkate almanız gerektiğini henüz bilmiyor musunuz? Sizin için en önemli maliyetleri listelemekten mutluluk duyuyoruz.

Maliyet termostatı

 

Bir termostatın maliyeti nedir?

maliyetBir termostat seçmeden önce, sizin için önemli olan çeşitli yönleri listelemek her zaman uygundur. Bu şekilde bir seçim yapmayı çok daha kolay hale getirirsiniz. Piyasadaki termostatların fiyatlarını ve en önemli özelliklerini aşağıdaki tabloda listeledik.

tip Ortalama maliyet Ana özellik
Saat termostatı maliyetleri 140 ve 290 ₺ arasında Sıcaklığı gün içinde birden çok periyot için ayarlamayı mümkün kılar.
Oda termostatı maliyetleri 70 ve 190 ₺ arasında Programlanamaz. Bu nedenle ayarlanan sıcaklık sabit kalır.
Akıllı termostatmaliyeti 190 ve 390 ₺ arasında Bir akıllı telefon kullanarak uzaktan kontrol edilebilir. İzleme tüketimi dahil.

 

Bir termostat kurarken dikkate almanız gereken kesin maliyetler hakkında daha iyi bir fikir vermek için, zaten bazı fiyat örnekleri hazırladık:

  • En ucuz çözüm Bir termostatın bazen gerektirebileceği kapsamlı seçeneklere ihtiyacınız yoksa ve sadece evinizde rahat bir his istiyorsanız, o zaman en ucuz çözüm sizin için yeterlidir. Daha sonra, 200 ₺ başlayan bir fiyata zaten monte edebileceğiniz bir oda termostatı seçersiniz.
  • En pratik çözüm Eviniz için endişelenmenize gerek kalmadan mümkün olduğunca verimli bir şekilde ısıtılmasını ister misiniz? Gün boyunca işsizsiniz ve geceleri ısınmaya gerek yoktur, çünkü daha sonra yatakta dinlenirsiniz. Bu durumda, bir saat termostatı sizin için mükemmel bir çözümdür. Bu termostat, ısıtmanın gerekli olduğu zamanlarla önceden ayarlanabilir. Bu, gereksiz enerji maliyetlerinin oluşmamasını sağlar. Saat termostatı zaten 340 ₺ bir fiyattan satın alınabilir.
  • En lüks çözüm Her akşam henüz ısınmamış bir evde eve gelmek ve bu nedenle çok serin hissetmek tam tersine eğlenceli değildir. Bu nedenle, neredeyse evdeyken yanan bir termostata sahip olmak istersiniz. Böyle bir termostatı bir tablet ve / veya bir akıllı telefon aracılığıyla uzaktan kontrol etmek ve ayrıca enerji tüketiminizi iyi bir şekilde görmek istersiniz. Bu durumda, akıllı bir termostat seçmek en ilginç seçimdir. Bu, sadece 560 ₺ başlayan bir fiyatla evinize teslim edilebilir.

Bir termostatın fiyat yapısı

Bir termostat için tahsil edilen fiyatı ayrıntılı olarak incelediğimizde, bunun üç bölümden oluştuğunu görüyoruz. Malzeme maliyetlerini (yüzde 59) işçilik maliyetlerinden (yüzde 36) ve seyahat maliyetlerinden (yüzde 5) ayırıyoruz. Lütfen dikkat, dışarı arama ücretleri tesisatçının seyahat etmesi gereken mesafeye bağlıdır. Bu nedenle, evinizin hemen yakınında bulunan bir teknisyen seçmek özellikle önemlidir.

Bir termostatın fiyatını etkileyen seçenekler

Müşteri olarak termostatınız için tahsil edilen maliyeti birçok farklı şekilde etkileyebilirsiniz. Bu, aşağıdaki seçeneklere bakınız.

  •  Termostat tipi

İlk durumda, elbette piyasada bulunan üç farklı termostat tipinden bir seçim yapmanız gerekecektir. Oda termostatının saat termostatı ile akıllı termostat arasında ayrım yaparız. En ucuz çözümü seçmek ister misiniz? O zaman bir oda termostatı en ilginç olanıdır. Biraz daha pahalı olabilir mi? O zaman akıllı termostat daha iyi bir seçimdir. Termostatınızın karşılaması gereken belirli gereksinimleriniz var mı? Bu durumda, son seçiminizi yapmadan önce bunları listelemeniz önemlidir.

  • Ek seçenekler

Gerekli bazı seçimleri yaptıktan sonra, bazı seçeneklerin kurulu olmasını da seçebilirsiniz. Bu aşağıdakilerle ilgilidir:

Radyatördeki termostat düğmesi : Radyatörünüzde bir termostat düğmesi olması ilginç olabilir. Bu, onları kapatmayı veya açmayı seçebilmenizi sağlar. Ayrıca ne kadar açılıp kapanacağını da belirleyebilirsiniz. Bu şekilde radyatör tarafından salınan ısı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olursunuz. Bir termostat düğmesi satın almak için yaklaşık 210₺’lik bir maliyeti dikkate almalısınız.

Termostatik musluk: Termostatik musluk sadece suyun sıcaklığını değiştirmeyi mümkün kılan bir musluktur. Doğru sıcaklığı bulduğunuz anda musluğu bu şekilde bırakırsınız. Açma ve kapama düğmesinin sıcaklık düğmesinden ayrı olması bunu mümkün kılar. Bir termostatik vana özellikle mutfakta, aynı zamanda duştaki sıcaklığı kontrol etmek için kullanılır. 350 ila 1,000 ₺ arasında değişen bu vinçten büyük bir fiyat farkı olduğunu lütfen unutmayın!

İlginç tasarruf ipuçları

kurtarmakTermostatınızın maliyetinden cazip bir miktar tasarruf etmek ister misiniz? Bu durumda, aşağıdaki tasarruf ipuçları kesinlikle sizin için ilginçtir:

Miktar indirimi : Bir termostat takmayı mı planlıyorsunuz ve komşunuz da bunu yapmak istiyor mu? Bu durumda ilginç bir miktar indiriminin tadını çıkarabilirsiniz. Bu indirim, her ikinizin de yaklaşık yüzde 10’luk bir tasarrufa güvenmenizi sağlar. Unutmayın, kesin indirim seçtiğiniz uzmana bağlıdır.

  • Teklifleri karşılaştırın. Bir termostatın maliyet fiyatı sadece seçtiğiniz tipe bağlı değildir, tedarik eden şirket de farklı fiyatlar talep edebilir. Farklı tekliflerin bir karşılaştırmasını yaparak, zaten sadece yüzde 40’lık bir tasarruf elde edebilirsiniz! Karşılaştırma mesajı!

Fiyat teklifi

Kendinize zaman kazandırmak için, aynı anda en fazla 6 teklif isteyebilir ve karşılaştırabilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve hiçbir yükümlülüğü yoktur. Fiyatlar bölgenizdeki montajcı başına önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Ayrıca tasarruf etmek ister misiniz? Ardından, aşağıdaki düğmeyi tıklayın, bilgilerinizi girin ve teklifleri posta kutunuza yükümlülük altına girmeden alın. Karşılaştırmaya başlayın ve maliyetlerden% 30’a kadar tasarruf edin!

Laatste nieuws