Uluslararası Taşıma Maliyetleri

Yakında zamanda yurt dışına taşımayı mı planlıyorsunuz? Bir şehirden diğerine taşınmak bile haftalarca zaman alırken ülkeler arasında yolculuklar uzun ve acılı bir sürece dönüşebilir. Böyle bir durumda en pratik ve güvenilir çözüm bir taşıma şirketiyle anlaşmak olacaktır. Bu sayfada sizin için taşıma şirketi ücretleri ve taşıma süreci hakkında bilgileri derledik. Uluslararası taşınma maliyetleri

  
İşinizin tam maliyeti nedir?

Yurt dışına taşınmanın maliyeti nedir?

maliyetBaşka bir ülkeye taşınmanın maliyetleri önemli ölçüde değişkendir. Örneğin, Türkiye’den Almanya’ya veya Belçika’ya taşınmanın Amerika Birleşik Devletleri veya Avustralya’ya taşınmaktan daha ucuza mal olacağını söylemeye gerek yok. Uluslararası taşınırken, kullanılan ulaşım türünü hesaba katmak oldukça önemlidir.

Uzak bir ülkeye taşınma yapıldığında, denizcilik veya havacılık yolları tercih edilebilir. Nakliye ucuz olduğundan, daha uzun seyahat süresine rağmen ev eşyalarınızın bir kısmını yurt dışına taşımanın en tercih edilen yolu ikisidir. Yurt dışına nakliyenin ortalama maliyeti hakkında size iyi bir fikir vermek için, size tanıtmak istediğimiz üç özel fiyat örneği geliştirdik.

Taşınmak Taşıma tipi Maliyet
Marsilya (Fransa) Hareket eden minibüs 12.750 ile 15.350 tl arası
Miami (Amerika Birleşik Devletleri) Gemi 20.450 ile 25.50 tl arası
Sidney, Avustralya) Gemi 27.500 ile 30.500 tl arası

* Yukarıdaki tablodaki fiyatlar yaklaşık 40 metreküplük bir alanı kaplayan içeriklere dayanmaktadır.

  • Marsilya’ya taşınmak:  Fransa’nın güneşli güneyini ziyaret etmeyi mi düşünüyorsunuz? Marsilya’ya ortalama bir uluslararası taşıma, genellikle iki nakliyeci tarafından bir taşıma minibüsü ile birlikte gerçekleştirilecektir. Sadece ev eşyalarınızı yüklemekle değil, aynı zamanda nakliyeyi düzenlemek, boşaltmak ve gerekirse mobilyanızın bir kısmını monte etmekten de sorumludurlar. Böyle bir durumda toplam maliyet 12.750 ile 15.350 tl arasında olacaktır.
  • Miami’ye taşınmak Amerika’ya taşınmayı mı planlıyorsunuz? Sabahlarınızın parlak Miami güneşinin uzanarak geçmesini mi istiyorsunuz? Bu durumda, ev eşyalarınızın bir deniz konteynırında bir gemide taşınmasını seçmek en iyisidir. Bu tür uluslararası taşınmalarda sadece güvenli değil, aynı zamanda hava taşımacılığına kıyasla çok daha ucuzdur. Böylesi bir uluslararası taşımanın toplam maliyeti 20.450 ile 25.50 tl arasında olacaktır.
  • Sidney’e taşınmak :  Avusturalya’nın güzel başkenti Sidney’e taşımaya karar verdiğinizde bazı ev eşyalarınızı da yanınızda götürmek isteyebilirsiniz. Kat edilmesi gereken uzun mesafe nedeniyle, ev eşyalarınızın genellikle yaklaşık 7 hafta boyunca yolda olduğunu dikkate almalısınız. Bu süreyi kısaltmak için çeşitli seçenekler vardır, ancak bunların maliyetler üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Her iki durumda da, Sidney’e ortalama bir uluslararası taşınmanın maliyeti size genellikle 27.500 ila 30.500 tl arasında olacaktır.

Uluslararası taşımada fiyatın oluşması

Uluslararası taşımada nihai fiyat yapısına detaylı baktığımızda üç bölümden oluştuğunu belirleyebiliriz. Örneğin, nakliye maliyetlerini (yüzde 50) yükleme maliyetlerinden (yüzde 25) boşaltma maliyetlerinden (yüzde 25) olarak değerlendiriyoruz. Bu, maliyetlerin yarısından fazlasının ev eşyalarının yüklenmesi ve boşaltılmasıyla oluştuğunu hemen hemen her şirket için söylenebilir. Birden fazla şirketten teklif alarak, objektif bir karşılaştırma yapmak faydalı olacaktır. Bu şekilde en uygun şirketi seçtiğinizden olursunuz.

Uluslararası taşımada nihai maliyeti etkileyen seçenekler

Yapacağınız seçimler uluslararası taşımada toplam maliyet üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Sizin için en önemli seçenekleri listeledik:

  • 1. Seçenek: Ev eşyalarınızın boyutu

Her şeyden önce, ev eşyalarınızın boyutu büyükse, yükleme ve boşaltma için daha fazla taşıyıcıya ihtiyaç duyulmasının yanı sıra bir taşıma kamyonu veya deniz konteyneri kullanılması gerekir. Standart bir hareketli kamyonet, ortalama olarak 50 metreküp içeriği taşıma kapasitesine sahiptir. Deniz konteyneri durumunda, 67 metreküpe kadar içerikler söz konusu olabilir. Taşıma ücretini azaltmak için  bir şeyler satmaya çalışın veya kendi yanınıza alın!

  • Seçenek 2: Taşıma türü

Ulaşım türünün kendisi de kısmen uluslararası taşımanın ücretini belirler. Örneğin, mevcut eviniz ile yeni eviniz arasındaki mesafeyi düşünün. Avrupa’da gerçekleşen bir hareket için neredeyse her zaman bir kamyonet kullanılır. Hayatınıza başka bir kıtada devam etmeyi seçtiyseniz, ev eşyaları bir deniz konteynerinde taşınacaktır. Fiyatları karşılaştırmaya başladığınızda sizi etkileyecek ilk şey, ev eşyalarınızı bir deniz konteynırında Sidney ve Miami’ye taşımak arasındaki sınırlı farktır. Bu sınırlı fiyat farkı, geminin kullandığı rotanın farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

  • Seçenek 3: Uluslararası yeniden yerleşim için sigorta

Uluslararası bir hareket için uygun bir sigorta yaptırmak her zaman iyi bir fikirdir. Ev eşyalarınız çok uzun süre yolda olabilir ve her zaman hangi koşullarda olduklarını bilemezsiniz. Bu nedenle her zaman sigortanızın poliçe koşullarını kontrol edin. Halihazırda var olan sigortaların çoğu yurt dışı seyahatleri kapsamaz bu sebeple yenisini yaptırmanı gerekebilir. Böyle bir sigortanız yoksa, genellikle bunu her zaman sizin yerinize taşıyacak olan şirketle yaptırabilirsiniz. Lütfen unutmayın, uluslararası bir hareket için bir sigortanın fiyatı, taşınması gereken ev eşyalarının toplam değerinin yüzde 1 ila 2’si kadar olabilir.

  • 4. Seçenek: Herhangi bir ekstra seçenek

Aşağıdaki seçenekler, uluslararası bir hareketin yalnızca daha sorunsuz ilerlemesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ev eşyalarınızın (veya bir kısmının) güvenliğini de artırabilir.

seçenek fiyat Yararları
Tamirci hizmeti Saatte yaklaşık 35 tl Onarımların yapılmasıyla birlikte sökme ve montaj.
toptancı Saatte yaklaşık 35 tl Ev eşyalarınız gerçekten güvenli bir şekilde paketlenecek.
Asansör yardımı Saatte yaklaşık 75 tl Özellikle üst katta bulunan evler için uygundur.
Piyano Taşımacılığı Saatte 250 ile 300 tl arası Piyanonuz, yolculuk sırasında azami özen gösterilerek taşınacak ve sigortalanacaktır.
Park izni Saatte 25 ila 35 tl arası Ev eşyalarının yüklenmesi ve boşaltılması çok daha hızlıdır. Fiyat, yaşadığınız şehre bağlıdır.
Geçici depolama 30 metreküplük bir saklama kutusu için yaklaşık 90 tl civarında olacaktır. Taşıma öncesinde, sırasında ve sonrasında ekstra, güvenli bir depolama alanınız var.

 

Tasarruf ipuçları:

kayıt etmekYukarıda da okuduğunuz gibi, uluslararası taşıma işlemi oldukça maliyetli olabilir. Neyse ki, böyle bir hareketin maliyetlerinden tasarruf etmek için çeşitli seçenekler de var. Sizin için en önemli tasarruf ipuçlarını listelemekten mutluluk duyarız.

  • Taşımanın paylaşılması. Belirli durumlarda grupaj ödeneğinden yararlanma fırsatı sunulur. Bu durumda, örneğin ev eşyalarınız bir deniz konteynerinin sadece yarısını kaplarsa diğer yarısı daha sonra başka bir kişi tarafından ev eşyalarını taşımak için kullanılabilir. Bu şekilde taşıma aracının maliyetlerini paylaşabilirsiniz ve bu ikiniz için de cazip bir finansal avantajı garanti eder.
  • İkamet değiştirme ödeneği. Parlak bir güneşin altında kalmak istediğiniz için değil de iş için mi taşınmak zorundasınız? Bu durumda, bir ikamet değiştirme ödeneğine hakkınız olup olmadığını kontrol etmeniz oldukça önemlidir. Bu ödenek ( 7.750 tl civarında olabilir) işvereniniz tarafından verilebilir. Ancak bu geri ödemeden yararlanabilmek için bir dizi koşulun karşılanması gerektiğini unutmayın. Örneğin, yeni evinizden işe olan uzaklık 25 kilometreden fazla olmamalı, yeni mesafe daha önce olduğundan en az yüzde 60 daha kısa olmalı (bu acil bir sorun gibi görünmüyor) ve taşınma gerçekleşmelidir. yeni pozisyon kabul edildikten sonra iki yıl içinde.
  • İhtiyacınız olmayan şeylereden kurtulun. Yukarıda da okuduğunuz gibi, uluslararası bir hareketle ilgili maliyetlerin önemsiz bir kısmı, yükün alanına ve ağırlığına göre ücretlendirilir. Kapsam ne kadar küçükse, maliyetler o kadar düşük olacaktır. Bu nedenle yurtdışına yolculuk, gereksiz öğeleri satmak için ideal zamandır.

Teklifleri karşılaştırın.

Size verebileceğimiz en iyi tasarruf ipucu, uluslararası nakliyat şirketlerinden gelen teklifi karşılaştırmaktır. Aşağıdaki butona tıklayın ve bilgilerinizi girin. 6 adete kadar teklif alın ve karşılaştırmaya başlayın. Bu şekilde maliyetlerden% 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Comments are closed.