Vitray Pencere ve Fiyatı

Yapı tarzları her dönem büyük değişiklikler göstermeye eğilimilidir. Yeni toplu konutlar bugün mantar gibi filizlense de, hala eski mimari tarzdaki evler için talep vardır. Geçmişte oldukça sık kullanılan bir yapı stili, güzelce dekore edilmiş pencerelerle karakterize edilmiştir. Bu yapı şeklinde pencereler, birbirine ön kenarlarla tutturulmuş renkli veya olmayan birkaç cam panelden oluşuyordu. Bu vitray pencereler genellikle bir üst pencere veya bir yan pencerede kullanılmıştır. Eski evlerin tadilatı genellikle eski vitraylara geri döner. Evinizdeki birkaç pencerenin vitrayla değiştirilmesini istiyorsanız ödeyeceğiniz ortalama fiyatları aşağıya listeledik.

vitray maliyetleri

  
Sizin için tam maliyet nedir?

Vitray pencere yaptırmanın maliyeti nedir ?

Prensip olarak, vitraydan yapılmış pencerelere sahip olmak her zaman büyük el işçiliği gerektirmektedir. Pencerelerin montajı her zaman bir camcı tarafından yapılsa da, bu montaja ödeyeceğiniz fiyat toplam maliyette çok büyük bir yer tutmaz. Vitray pencereler, bu uzmanlık alanında uzmanlaşmış cam teknisyenleri tarafından yapılır. Bu nedenle genellikle montaj maliyeti için makul bir miktar ödersiniz. Çoğunlukla, malzeme masraflarını ödersiniz ve camcıya zamanı için bir ücret verirsiniz. Sizler için iki vitray pencere örneği sıraladık.

Hangi boyutta vitray pencere satın alınır Hangi model vitray pencere Malzeme artı işçilik fiyatı KDV dahil toplam fiyat
75 x 40 cm boyutlarında iki pencere Dikdörtgen alanlarda bir alt bölüme sahip iki pencere, normal şeffaf düz cam. Yalıtım camı ile donatılmıştır. 257,50 tl 311,58 tl
75 x 40 cm boyutlarında iki pencere Örnekten sonra renkli desenli iki pencere. 4 renk. Yalıtım camı ile donatılmıştır. 597 tl 722,43 tl

 

  • Modern bir vitray pencere istiyorsanız. Normal temel şeffaf camlı ve eşit dikdörtgenlere bölünmüş modern bir vitray pencere istiyorsanız, diğer seçeneklere kıyasala daha makul bir fiyatı olacaktır. Vitray pencereyi her zaman yalıtımlı camdan alacaksınız, böylece artık bir kapak penceresine ihtiyacınız kalmayacaktır.
  • Klasik bir vitray pencere istiyorsanız. Klasik bir vitray pencere istiyorsanız, bir örnekten kopyalanmış olsun ya da olmasın, cam üzerine önemli bir miktar harcamanız gerekecektir. Klasik bir vitray pencere de HR ++ yalıtım camı ile kaplanmıştır, bu nedenle ekstra bir ön pencere gerekli değildir.

Vitray pencereden iki fiyat örneği

  • Klasik vitray pencere

Klasik tarzda vitray modelleri estetik olarak çok güzel görülse de yapımı ve başına bir şey geldiğinde yerinin doldurulması oldukça zordur.  Örneğin klasik vitray pencereli bir eviniz var; bir iki pencere kırılmış ve camla değiştirilmesini istiyorsunuz. Ev biraz daha eskiyse, bu yüzden vitray hala iyi olan pencereleriyle yıpranmış bir görünüme sahip olacaktır. Bu durumda mevcut bir pencere örneği veya bir fotoğrafı ile cama gitmeniz gerekecektir. Bu, örnekte kullanılanla aynı cam renklerini kullanarak pencereyi olabildiğince iyi taklit edecek ve ardından kurşuna hemen modası geçmiş görünmesi için bir işlem sağlayacaktır. Bunun sonucunda iyi yalıtılmış olması büyük avantajıyla yepyeni bir vitray pencereniz olacaktır. İki pencere söz konusu olduğunda bunun için yaklaşık 722 tl civarında harcayacaksınız. Daha sonra, diğer vitray pencerelerin arkasına yerleştirmek için bir camdan ek pencereler sipariş edebilirsiniz. Bu sayede bu pencerelere de pencere yalıtımı sağlanmıştır. Maliyetler, taktığınız yalıtım camının türüne bağlıdır.

  • Modern tarzda vitray

 Modern evlerde vitray da sıklıkla kullanılmaktadır. 1980’den sonra inşa edilmiş olmaları koşuluyla, bu evler genellikle çift cam ile donatılmıştır. Herhangi bir parçasının kırılması durumunda diğer seçeneklere göre daha az ödeyerek değiştirebilirsiniz. Bunun en önemli sebebi klasik vitrayların yapılmasının ve taklit edilmesinin çok daha zor oluşudur. Modern tipte bir vitrayı yeniden yerleştirirken kırılan yerler yerine pencereleri şeffaf düz camla kopyalayacaktır. Kurşun genellikle henüz eskitilmiş olmayacaktır, bu nedenle pencere diğer pencerelere iyi uymuyorsa eskitme yapılabilmektedir. Pencereler yalıtılmıştır, ancak diğer pencereler zaten olduğundan, ek pencere sipariş etmenize gerek yoktur. Kırılan pencereleri değiştirirken bu modern vitray pencere için 311 tl civarında ödeyeceksiniz.

Vitray pencerede toplam maliyet nasıl oluşur?

Vitray pencerelere ne kadar harcayacağınız bir dizi faktöre göre belirlenir. Bunları sizin için listeledik.

  • Seçenek 1: Hangi tarzda vitray pencere satın alıyorsunuz? Desenli ve klasik renklere sahip nostaljik bir vitray pencere, normal şeffaf camda eşit büyüklükte alanlara sahip modern bir vitray pencereden daha pahalı olacaktır. Modern bir pencere yalnızca daha ucuz cama ihtiyaç duymaz; ayrıca camcıdan daha az çalışma saati gerektirecektir.
  • Seçenek 2: Vitray pencerenin büyüklüğü Vitraydaki küçük (üst) bir pencere, büyük bir vitray pencereden daha ucuza mal olacaktır. Bunun nedeni, çok daha ucuz vitray malzemesi gerektirmesi ve ayrıca daha az zaman almasıdır.
  • Seçenek 3: Yalıtımlı vitray  Günümüzde bina standardı, tüm pencerelerin HR ++ cam ile tedarik edilmesidir. Bu aynı zamanda vitray pencereler için de geçerlidir. Yeni bir vitray pencere bu nedenle iki kat HR ++ kalitesinde yapılacaktır. Hemen bir yalıtım sonucu elde etmek için diğer pencerelere HR ++ cam ek pencereler taktırabilirsiniz.

Tasarruf ipuçları

  • Bir vitray pencerenin yalnızca bir parçası kırılmışsa, mevcut bir vitray pencerenin eski haline getirilmesini seçebilirsiniz. Bu durumda cama daha az harcarsınız çünkü sadece bir parça camı değiştirmesi gerekir.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Vitray bir pencereden tasarruf etmenin en hızlı yolu, fiyat teklifi istemektir. Bunu aşağıdaki butona fare ile tıklayarak çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu durumda, yerel camcılardan herhangi bir yükümlülük altına girmeden birkaç fiyat teklifi alacaksınız. Bu alıntıları boş zamanlarınızda karşılaştırabilirsiniz. Avantajınız yüzde 30’a kadar çıkabilir.

Comments are closed.