Teklif al, tasarruf yap

Yeni bir mülke taşındığınızda, ilk baktığınız şey genellike evin iç durumu olur. Ancak yerleştikten sonra bahçenin durumunun da yaşam kalitenizi çok etkileyeceğini anlayacaksınız. Bu sebeple taşınırken binanın yapısı, sağlamlığı ve estetiğinini yanı sıra bahçedeki otların durumu, sulama sistemi, toprağın kalitesi gibi özelliklere de dikkat etmelisiniz. Bahçenize bir park yapmak istediğinizde veya oturma takımı koymaya karar verdiğinizde bahçenizin yabani otlardan tamamen temizlendiğinden, tehlikeli otlardan arındığından emin olduktan sonra işe koyulmalısınız. Bu sayfada sizin için yabani otları temizlemenin maliyetini ve takip edeceğiniz işlemleri listeledik.

Bahçe

  
Sizin için tam maliyet nedir?

Yabani otları nasıl temizleyeceksiniz ?

Yabani otları çeşitli şekillerde ortadan kaldırabilirsiniz. Çapayı eski moda şekilde alıp tüm yabani otları tek bir hareketle çıkarmayı seçebilirsiniz. Ancak, bahçeniz yabani otlarla büyümüşse bu imkansız bir görevdir. Ayrıca bu seçenek uzun zaman ve kas gücü isteyecektir. Bu durumlarda daha kaba toplara ihtiyaç vardır. Yabani otları temizleyen bir cihaz arayabilirsiniz. Bunu yabani otları yakarak veya sıvı ot öldürücü ile kolayca temizleyebilirsiniz. Yabani otları ortadan kaldırmak için tercih edebileceğiniz yöntemleri sizin için listeledik.

Yabancı ot temizleme yöntemlerinde fiyat nedir?

Hangi ürünü / hizmeti satın alıyorsunuz Hesaplanan fiyat hangi birim başına Birim fiyatı nedir
Ot temizleme makinesi Birim başına 140 tl
Ot yakıcı, sadece mızrak Birim başına 30 ila 70 tl arası
Yabancı ot sökücü, sıvı 2,5 litrelik şişe başına Ortalama 35 tl
Organik bitkisel temizleyici Birim başına Ortalama 30 tl

 

  • Yabani otları organik bir şekilde ayıklamak istiyorsanız :Yabani otları ayıklarken çevreyi korumak istiyorsanız, kimyasal içermeyen bir yöntemi tercih etmek daha iyidir. Bu durumda, bir organik bitkisel temizleyici veya yabani ot yakıcı seçmek en iyisidir. Yüksek basınçlı su ile temizlemek de toprağın yapısını ve çevreyi korur.
  • Yabani otlardan çabuk kurtulmak istiyorsanız : Çevrede bazı zararlı maddeler bırakırken yabani otları hızlı bir şekilde yok etmenin bir yöntemi, sıvı sökücü ve yosun gidericidir. Bu işlemle yabani otların kökü yakılır bu sebeple bir daha çıkması oldukça zordur. Ancak bu işlemler toprağı zehirler ve ekim biçimi zor hale getirir.

Yabancı ot temizlemede toplam maliyet nasıl oluşur ?

Yaptığınız seçimlere göre yabani otları temizlemek için ne kadar ödeyeceğinizi belirlersiniz. Bu seçenekleri sizin için listeledik.

    • Seçenek 1: Yabani otların yoğunluğu : Yabani otlarla tamamen büyümüş geniş bir bahçeniz varsa, muhtemelen keniniz başa çıkmanız mümkün olmayacaktır. Bu durumda, yabani ot yakıcı gibi kaba araçları kullanmak en iyisidir, bu araçların güvenli kullanımı için bahçıvanın yardımına da başvurabilirsiniz. Muhtemelen bahçenizi profesyonel ekipmanlarla sürüp yabani otları temizleyecektir. Bir peyzaj mimarı kiralamak size saatte 35 ila 50 tl’ye mal olacak ve günün bir kısmında işe geldiğinde sizden ortalama 200 tl gibi bir ücret talep edecektir. Ancak bütün işlemler bittiğinde, tüm yabani otlarınızın temizlendiğini ve bunun için endişelenmenize gerek olmadığını bileceksiniz.
  • Seçenek 2: Bir yabancı ot sökücü veya araçlar seçin. Yabani otları temizlemenin en eski yöntemi ve en ilkel yöntemi kürekle manuel bir şeklde çalışmaktır. Bununla birlikte, fayanslarınızın derzleri arasındaki yabani otları bir harç fırçası ile temizlemeyi de tercih edebilirsiniz. Bahçenizde ısırgan otu gibi yabani otlar varsa yabani ot sökücü kullanmak çok faydalıdır. Kas gücünüze güveniyorsanız ev bu konuda bilgili olduğunuzu düşünüyorsanız gerekli araçlarla kendiniz temizleyebilirsiniz. Ot sökücü is daha pratiktir, elinizi kirletmenize gerek kalmaz.
  • 3. Seçenek: Alternatif bir yöntem seçin. Size daha önce bahsettiğimiz yöntemler oldukça standart. Bunları herhangi bir mağazadan satın alabilirsiniz. Belediyelerde giderek daha fazla kullanılan bir yöntem, yabani otları kaynar su ile uzaklaştırmaktır. Yabani otları olduğu gibi yerde kaynar suyla temas ettirirseniz, böylece ölürler ve daha kolayca çıkarılabilirler. Yabani otları kaynar su veya buharla temizleyen ekipmanı da tercih edebilirsiniz. Bu cihazları mağazadan satın alabilirsiniz veya yabani otların üzerine kaynar su döktüğünüz bir su ısıtıcısı da kullanabilirsiniz. Kiralık dükkandan yabani otları temizlemek için günde 50 tl’den bir buhar cihazı kiralayabilirsiniz. Bu genellikle günde 100 tl civarında bir depozito gerektirir.
  • Temizleme şirketine abone olun. Bazı bölgelerde yabani ot temizleme şirketlerine abone olmak mümkündür. Bu tarz şirketler özellikle bahçenizdeki yabani otları temizlemeyi amaçlayan kuruluşlardır. Bu şirket abonelik esasına göre çalışacaktır. Hizmetlerini ayda 50 tl gibi bir ücrete satın alıyorsunuz. Daha sonra yılın belirili zamanlarında birkaç kez yabani otlarınızı temizlemeye geleceklerdir.

Tasarruf ipuçları

  • Ev bahçesi ve mutfak ilaçlarını kullanın. Yüksek asitliği nedeniyle, bir meyve sirkesi, pahalı sökücüler satın almaya gerek kalmadan bahçenizdeki tüm yabani otları temizleyecektir. Ayrıca kimyasal olmadığı için toprağınıza zara vermez. Ancak bu gelişen bitkinin türüne bağlı olarak etki gösterecektir bu sebeple yüzde yüz performans beklememelisiniz.
  • Teklif isteyin.

Teklif isteme

Yabani otları temizleme işleminde toplam maliyetten tasarruf etmenin en hızlı yolu, birden farklı şirketten teklif istemektir. Aşağıdaki butona tek bir tıklama ile hiçbir bağlayıcı olmadan çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu şekilde bütçenize ve isteklerinize en uygun şirketle çalışabilirsiniz.Teklifleri karşılaştırdığınızda yüzde 30’a kadar tasarruf edebilirsiniz.

Laatste nieuws