Teklif al, tasarruf yap

Evinize yalıtım yaptırmanın birçok avantajı vardır. Her şeyden önce, iyi yalıtılmış bir ev, hoş ve sıcak bir his sağlar. Bu kadarla sınırlı kalmadan iyi yalıtımlı bir ev, yıl sonunda enerji faturasında fark edilebilir miktarlarda ısı kaybını da önler bu da ödeyeceğiniz miktara yansır. Evinize yalıtım yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Bununla birlikte işleme başlamadan önce toplam maliyet hakkında biraz daha bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz ? Yalıtımla  ilgili maliyetler hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatmaktan mutluluk duyarız.

Yalıtım fiyatları

  
İşinizin tam maliyeti nedir?

İzolasyonun maliyeti nedir?

maliyetHer gün evinizde çözülemeyen rahatsız edici bir soğukla uğraşmaktan bıktınız mı? Evinizi yalıtarak buna karşı kalıcı bir önlem mi almak istiyor? Bu durumda kullanabileceğiniz farklı yalıtım türleri vardır. Aşağıdaki tablo aracılığıyla ortalama maliyet fiyatları da dahil olmak üzere en popüler yalıtım şekillerinden bazılarını sizin için listeledik.

Yalıtım türü Ortalama tutar
Duvar yalıtımı (65 metrekare) 1.050 ile 1.450 tl arası
Zemin yalıtımı (50 metrekare) 1.350 ile 1.950 tl arası
Çatı yalıtımı (60 metrekare) 2.250 ile 3.150 tl arası
Cephe izolasyon fiyatları (65 metrekare) 5,950 ile 8,950 tl arası

Yukarıdaki tabloda belirtilen maliyetler yararlı olacaktır ancak bu yapacağınız faaliyetlerin somut bir resmini vermedikleri gerçeğini değiştirmez. Bu nedenle, sizin için birkaç somut pratik durumu listeledik:

  • En ucuz çözüm.  En ucuz çözüm elbette teraslı bir evde yaşayanlar için ayrılmıştır. Teraslı bir evi olan ve ısınma maliyetlerinden tasarruf etmek isteyen, ancak büyük bir yatırım yapmak istemeyenler, boşluklu duvar yalıtımı kullanmayı tercih edebilirler. Bu tür bir yalıtım, teraslı bir ev için ortalama 1.050 tl’ye mal olur ve ısı kaybını önemli ölçüde azaltırr.
  • En verimli çözüm. Sadece ısıtma maliyetlerinde önemli tasarruflar elde etmek değil, aynı zamanda yaşam konforunu da artırmak istiyor musunuz? Bu durumda çatı yalıtımını tercih etmek mükemmel bir seçimdir. Enerji faturasında tasarruf sağlayabilmek, tüm yalıtım türleri arasında en verimli olanıdır. Evinize çatı yalıtımı kurmayı seçmek, boşluklu duvar yalıtımından biraz daha büyük bir yatırımı tercih etmek demektir, ancak yine de yaklaşık 2.250 tl’lik bir fiyat etiketinden gerçekleştirilebilir.
  • Evi tamamen yalıtın. Yalnızca mümkün olan en iyi iç mekan ikliminden değil, aynı zamanda enerji tüketiminde en uygun tasarrufu elde edebilmek için tüm evinizi yalıtmak mı istiyorsunuz? Bu durumda, 10.000 tl’nin biraz altında başlayan ortalama bir maliyeti hesaba katmanız gerekecektir. Bu fiyat elbette evinizin büyüklüğüne göre daha da artacaktır.

Yalıtımın fiyat yapısı

İzolasyonun fiyat yapısına detaylı bakarsak üç bölümden oluştuğunu görürüz. Yalıtımı yaptırırken işçilik maliyetleri her zaman en büyük yüzdeyi oluşturur. Bu nedenle toplam fiyat etiketinin yaklaşık yüzde 60’ını etkiler diyebiliriz. Maliyetlerin yüzde 30’u yalıtım malzemesi alımına ayrılıyor ve son yüzde 10’u da makinenin maliyetine gider. İkinci maliyet, yalnızca belirli sayıda yalıtım şekli için ücretlendirilir, böylece her zaman hesaba katmak zorunda kalmazsınız.

Yalıtımda toplam maliyeti etkileyen seçenekler

Yalıtımda yapacağınız tercihler nihai maliyetinin oluşmasında büyük bir rol oynayacatır. Bu seçenekleri sizin için listeledik:

Seçenek 1: Yalıtımın yeri

Evinize yalıtım yaptırdığınız yer, önemli ölçüde ücretlendirilecek fiyat etiketini belirler. Örneğin, cephe yalıtımını tercih ederseniz, günümüzde farklı cephe yalıtımı türleri olduğunu unutmamalısınız. Bu bakımdan cephenizi dışarıdan yalıtmak mümkündür, ancak aynı zamanda boşluklu duvar yalıtımı da kurabilirsiniz. İkinci seçenek her zaman finansal olarak daha uygun olanıdır. Zemin ve çatı yalıtımı arasında da göz ardı edilemeyecek bir fiyat farkı vardır. Bunu kesinlikle hesaba katmalısınız.

Seçenek 2: Yalıtım malzemesinin türü

Nihayetinde hangi yalıtım biçimini seçerseniz seçin, her yalıtım biçimi için farklı malzeme türlerinin kullanılabileceğini her zaman hatırlamalısınız. Çeşitli yalıtım malzemeleri arasındaki fark o kadar büyük olmasa da, yine de malzeme fiyatını önemli ölçüde etkileyebilir. Metrekare başına, yalıtımdaki fark sadece 20 tl’ye çıkabilir. Bu ilk bakışta çok büyük bir rakam gibi görünmese de yüzey alanı çok büyük büyük bir eviniz olduğunda bunun önemli miktarda zaman kazandıracağını göreceksiniz.

Seçenek 3: İşlemleri birleştirin

Evinizin bir bölümünü değil, birkaç yerini mi yalıtmak istiyorsunuz? Bu durumda, bu yalıtım işlemlerini birleştirmek faydalı olabilir. Evinizin farklı yerlerine aynı anda yalıtım yaptırarak, toplam proje için maliyet fiyatı önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bu nedenle işlemleri birleştirmek evinizin yalıtımını daha uzun bir süreye yaymaktan çok daha tasarruflu olacaktır.

Seçenek 4: Tüm ekstralar

Yukarıdaki bariz seçimlere ek olarak, evinizi yalıtırken göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli ekstralar da vardır. Pek çok insan evlerinin en iyi şekilde yalıtılmasını tercih eder, ancak belirli havalandırmanın da sağlanması gerektiğini unutur. Bu nedenle, bir veya daha fazla havalandırma ızgarasının yerleştirilmesi her zaman önerilir. Havalandırma ızgarası 15 ila 20 tl arasında bir fiyata temin edilebilir. Sonunda ne kadar havalandırma ızgarası kurmanız gerekeceği, diğer şeylerin yanı sıra evin büyüklüğüne ve tam olarak ne kadar yalıtıldığına bağlıdır.

Teklif isteyin

Fiyat teklifi talep ederek yalıtım maliyetlerinden kolayca tasarruf edebilirsiniz. Aşağıdaki düğmeye tek bir tıklamayla, bölgenizdeki malzeme tedarikçilerinden ve bölgenizdeki şirketlerden yükümlülük almadan karşılaştırabileceğiniz birkaç teklif alacaksınız. Bunu karşılaştırmak size yüzde 30’a kadar avantaj sağlayabilir.

vergelijken.png

karşılaştırmak

Laatste nieuws